Kampania #Hillary2016 – Pinterest, Youtube

0610_hillary-tweet-ap-1000x697Kampania prezydenta Baraka Obamy zmianiła postrzeganie Internetu w wyborczych wyścigach. Od tego czasu social media stały się nieodłącznym elementem budowania zaangażowania, debaty i oczywiscie wsparcia.

O ile w poprzednich wyborach główną rolę odgrywał Facebook i Twitter, tak teraz na scenie pojawiło się więcej możliwości. Kandydaci na różny sposób korzystają z tych platform, tak, aby dotrzeć do jak najszerszej liczby głosujących osbiorców.

Pinterest

Kanał ten zawiera wiele ciekawych treści. Począwszy od tych, tworzonych przez samą kandydatkę oraz jej sztab, po piny dodawane przez osoby ją popierające. Można tutaj na przykład poznać kampanijne przepisy kulinarne, inspirujące kobiety, zdjęcia z kampanijnych wydarzeń. Jednak najciekawszą tablicą dla mnie jest ta, pokazująca główne logo kampanijne dostosowane do różnego rodzaju wydarzeń.

Youtube

Znajdziemy tutaj oczywiście momenty z kampanii, prywatne historie Hillary, szybkie pytania i odpowiedzi do kandydatki i wiele innych. Jednym z najciekawszysch materiałów wideo dla mnie jest jednak piosenka, którą usłyszeliśmy na Democratic National Convention. Była ona głosem jej wyborców i niezwykle wpada w ucho. Sami posłuchajcie:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s