Im więcej ludzi, tym więcej doświadczeń.

W życiu każdegwisłao z nas pojawiają się różni ludzie. Jedni zostają na dłużej, inni na krócej. Jednak poznając kogoś po raz pierwszy, nigdy nie jesteśmy pewni, jak długo zagości on w naszym życiu.

I oczywiście możemy zamknąć się w swoim wąskim gronie znajomych, ale możemy rownież otworzyć się na poznanie innych. Na wyjście ze swojej strefy komfortu.

W czasach gimnazjum byłam dość nieśmiałą osobą, wolącą spędzić czas przy książkach niż gdzieś indziej. Z czasem się to zmieniło. Teraz wyznaję zasadę, że najwiecej mogę nauczyć się od innych ludzi.

Książki też piszą ludzie. No ale nie wszyscy przecież je piszą. Gros osób zachowuje swoje historie w swojej głowie i nie chce nimi dzielić się z innymi. Coś nas więc omija. Czegoś nie uda nam się przeczytać.

Wyznaję zasadę, że historie trzeba tworzyć, a nie się ich uczyć. Dlatego tak wiele czasu i energii poświęcam na spotkania z innymi ludźmi. To oni są dla mnie inwestycją w niezapomniane wspólne historie, które będziemy mogli opowiadać naszym wnukom.

Nie stanie się tak jednak, jeśli zamknę się na nich. Jeśli schowam się w ciemnym pokoju i będę pozostawiona jedynie swoim myślom.

Każda napotkana osoba uczy nas czegoś nowego. Pozwala dotknąć nowych rzeczy czy przeżyć swój pierwszy raz przy robieniu rożnych rzeczy. Nie ważne ile mamy lat, w wieku 80 lat też jest wiele nieodkrytych dotąd przez nas doświadczeń.

Nie ważne, czy ktoś zostanie przy nas tylko chwile. Czasami takie chwile potrafią nauczyć nas więcej niż lata znajomości.

I nie mowię tu jedynie o doświadczeniach ze strefy emocjonalnej czy związków ale rownież tych codziennych, edukacyjnych.

Dlatego poznawajcie ludzi! Nie bójcie się odpowiedzieć nieznajomej osobie, jeśli o coś Was zapyta. Dajcie się ponieść chwili 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s