#Hashtag i jego potęga

Tiger

Nie każdy może od razu odnaleźć się na Twitterze. Trzeba przyzwyczaić się do wypowiadania swoich opinii w 140 znakach, które są szansą i wyzwaniem, a nie ograniczeniem!

Wielką przewagą ćwierkającego narzędzia jest również czas reakcji. Jeśli coś się wydarzy, na Twitterze jest średnio w 20 minut, na Facebooku dopiero po 4 godzinach.

Inne są również potrzeby tutejszych użytkowników, którzy są bardziej świadomi i są przyzwyczajeni do faktu, że główną rolę gra tutaj oferowany przez nich content. A niekoniecznie koteczki i zdjęcia dzieci!

potrzeby użytkowników na TT

 

Twitter jest jednak tylko narzędziem. Społeczności tworzą tutaj #hashtagi. To wokół nich gromadzą się użytkownicy, którzy używają ich świadomie i chcą w obrębie danej tematyki wyrażać siebie. Te najpopularniejsze w danym momencie zawsze możemy znaleźć w Trendach. To z nich dowiemy się, co aktualnie dzieje się w kraju i na świecie – taki mały TVN24 😀

Każda dziedzina ma swoje najpopularniejsze #hashtagi. Są jednak i takie, które używane są przez wszystkich. Poniżej kilka z nich:

#potwierdzoneinfo#protip, #alkotwitter, #czekolada, #impreza, #piątek, #melanż, #slowanaopak, #FF, #mzf, #nocnazmiana, #niepolecam, #suchartime

No i krótka historia #Hashtaga:

Hashtag-Infographic-620x1448

Jednak nasz wpis, to nie tylko #Hashtagi. Na Twitterze stosujemy ich max. 2-3. Jeśli mamy potrzebę na użycie większej ilości, to zalecam przejście na Instagrama, gdzie używa ich się całe mnóstwo!

Oprócz stosowania popularnych fraz, można też tworzyć spersonalizowane #hashtagi – zarówno do akcji, jak i do wyrażania własnych myśli. Ale o tym innym razem.

Zawsze kiedy jestem w podróży stosuję #hashtag – #dziewczynawalizka 🙂

Na koniec hashtagowa przestroga:

7 thoughts on “#Hashtag i jego potęga

  1. Alabasterfox pisze:

    Przyznam szczerze, że wciąż nie przekonałam się do Twittera, pomimo kilku już podejść. Do tego dochodzi dziwne przeświadczenie, że Instagram czy Facebook są nieco przyjaźniejsze w użytkowaniu na co dzień, ale to pewnie wynika z faktu, że są mi bliższe na chwilę obecną. Nad Twitterem koniecznie muszę popracować 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s