Mały przedsiębiorca w roli SuperMan’a

SupermanWedług danych CEIDG w dniu wczorajszym zostało założonych w Polsce ponad 1400 działalności gospodarczych. Oczywiście obok tych danych są pokazane również liczby zawieszonych, wznowionych i zamkniętych firm.

Niemniej, każdego poranka, kiedy komuś nie chce się wstać z  łóżka, inny ktoś ma na tyle dużo motywacji, by założyć swój własny biznes. Są one często małymi marzeniami, które stały się realnymi celami.

Nikt z nas nie jest ideałem i mimo, iż niektórzy mogliby napisać doktorat z bycia kompleksem u innych, w życiu nie o to chodzi! Błędy są nieodłącznym towarzyszem, a jak mawiał Sokrates: „Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy”. Ważne, aby znaleźć taki środek, który pozwoli nam na przewyższenie sukcesami porażek. Z każdego „złego dnia” trzeba więc wyciągnąć wnioski i ich nie rozpamiętywać.

Jeśli zatem kolejny dzień z rzędu siedzisz w wygodnej kanapie oglądając ulubiony serial, a czas obok płynie z niewykorzystanymi okazjami, zastanów się, czy tak dalej ma być?!

Pracując w branży finansowo-doradczej każdego dnia spotykam ludzi przepełnionych marzeniami i chcących je zrealizować. Ich zapał i wiara we własne możliwości potrafią pokolorować nawet najsmutniejszy dzień. Zarażają swoją pasją!

Mali przedsiębiorcy zmieniają nasze otoczenie. Wpływają na wzrost PKB, tworzą miejsca pracy, zarządzają sobą. To oni, są moimi Super Bohaterami!

Terry Leathy twierdzi, że sukces tkwi w 10 słowach:

 • Prawda
 • Lojalność
 • Odwaga
 • Wartości
 • Dzielenie
 • Równowaga
 • Prostota
 • Wstrzemiężliwość
 • Konkurencja
 • Zaufanie

Jak więc odnaleźć sukces? Przede wszystkim podążać za marzeniami!

Ci, co mnie znają, wiedzą, że jestem niepoprawną idealistką. Wierzę, że ludzie są obdarzenie niezwykłą pomysłowością (i zgodnie z biblijną przypowieścią o talentach – nie wolno jej zakopywać, a trzeba ją pomnażać). Dzięki niej w niejednej sytuacji stawiliśmy czoła wyzwaniom przynoszonym przez los.

Dlatego też ważne jest, aby Ci mali kreatorzy „dobrej, gospodarczej zmiany”  nie tylko głosili swoje wartości, ale również według nich działali i żyli.

Kiedy więc już nie masz motywacji do pracy, albo dopada Cię wypalenie zawodowe, pomyśl choć przez chwilę o innych i przynajmniej im nie przeszkadzaj 😉 Może ich entuzjazm Twoje życie również odmieni! 😉

2 thoughts on “Mały przedsiębiorca w roli SuperMan’a

 1. BanHammer pisze:

  Prawda jest pośrodku. Ile z nich to firmy krzaki, firmy słupy… Polska nie ułatwia zakładania firm, dlatego w tym kraju nie warto robić na państwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s