Myśl pozytywnie!

150292_626620664075582_693976729_nCzęsto zdarza się, że otaczają nas ludzie, których jednym z ulubionych zajęć jest narzekanie. Oczywiście nie uciekniemy od takich znajomości, ale skutecznie możemy takie osoby rozbrajać swoim podejściem do życia.

Ostatnio otrzymałam zarzut, że jestem marzycielką i idealistką… Otóż wcale się przed tym nie bronię! Wolę ten sposób postrzegania świata niż ciągłe hejterstwo… a przynajmniej nie wzbraniam się przez takie podejście od wychodzenia ze swojej strefy komfortu.

Już we wcześniejszym wpisie wspominałam, że kto z kim przystaje, takim się staje – ciągle podtrzymuję to stwierdzenie! Dzięki pozytywnemu podejściu do wielu życiowych sytuacji jesteśmy w stanie przeciwstawić się drobnym porażkom, które nas spotykają.

Chcę również zwrócić tutaj uwagę na brak strachu przed nowymi wyzwaniami. Osoby, które często narzekają w większości są zamknięte na jakiekolwiek kontakty z obcymi ludźmi i nie angażują się w działania non-profit. Warto mimo wszystko zaryzykować, wylogować się do życia i zacząć działać. No i można w tym momencie przytoczyć jedno z trywialnych stwierdzeń „Zmieniając świat, zacznij od zmiany siebie”.

W swoim codziennym życiu wychodzę z założenia, że jeśli się czegoś boimy, to znaczy, że robimy coś nowego. A jeśli robimy coś nowego, to znaczy, że się rozwijamy. Nie stój w miejscu, rozwijaj się! 🙂

Tylko nasze myślenie ogranicza nas przed otwarciem się na nieznane. Zatem jak najczęściej powinniśmy puszczać wodze fantazji, marzyć i to idealne wyobrażenie wdrażać każdego dnia w życie:P

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s