#Poznań: pchli targ w Starej Rzeźni

c0461b0e916311e394110aba5f93e480_7Kiedyś w tym miejscu była rzeźnia z prawdziwego zdarzenia… Dziś, w wyniku przeprowadzki ówczesnych właścicieli w bardziej odległe od miasta tereny, miejsce to zmieniło swoje przeznaczenie. Od tego czasu jest rzadziej wykorzystywane.

Czasami na terenie Starej Rzeźni odbywają się imprezy kulturalne i tytułowy Pchli Targ (http://www.gielda.poznan.pl/index1.html).

Wczoraj zaprowadziłam w to miejsce moją siostrę. Chciałam jej pokazać kawałek miasta, a z racji tego, że miałam do dyspozycji jedynie godziny dopołudniowe i piękną pogodę, postanowiłam ją zabrać na „zakupy”. Wszystkim, którzy szukają ciekawych miejsc do zwiedzania polecam to miejsce!

Oprócz klimatycznych przestrzeni, które towarzyszą niedzielnemu handlowi jest mnóstwo antyków, staroci, które przenoszą w inną epokę. Akurat wczoraj otwarty był budynek, w którym trzymano zwierzęta. Wnętrze widoczne jest na zdjęciu powyżej. Niby zwykły chlew, ale z nieziemskim sklepieniem. Aż nie mogłam się powstrzymać przed sfotografowaniem go.

177d1c1691a411e3b7b00e0ad381c56f_8Moją uwagę przykuło też stanowisko z meblami vintage. Na zdjęciu obok „tron” 🙂 Wchodząc w miejsce składowania tych mebli mogłyśmy przenieść się w na prawdę inne czasy. Precyzyjnie wykonane krzesła, stoły, szafy….. można było się rozmarzyć 🙂

Jestem przekonana, że każdy odwiedzający to miejsce, znajdzie dla siebie coś ciekawego. Czasami w głowie mi się nie mieści, co inni chcą sprzedać 😀

Pchli Targ w Starej Rzeźni dodaję do listy „Warto zobaczyć w Poznaniu”.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s